Nogi to podstawa!

Bardzo ważnym etapem w nauce i doskonaleniu pływania jest naprzemienna praca nóg! Ludziom często wydaje się, że skoro jeżdżą na rowerach i biegają maratony to w wodzie ich nogi pójdą jak przecinak! Tak łatwo niestety nie będzie! Są też dobre informacje. Nogi można ćwiczyć w domu. To proste z pozoru ćwiczenie jest moim zdaniem genialnym rozwiązaniem oszczędzającym czas, pieniądze a przede wszystkim nerwy.

Zapraszam do czytania

Szkoda spędzać cenne lekcje pływania przesiadując sporą ich część na murku czy brzegu basenu wykonując ćwiczenia nóg. A należy w tym miejscu wspomnieć, że praca nóg  (naprzemienna – kraulowa) jest bazą we wszystkich stylach pływackich. Nawet w żabce! Zapytasz jak? Przy nauce lub doskonaleniu stylu klasycznego nogi pracują raz do kraula raz do żaby.  Również doskonalenie pracy rąk wymaga odpowiednich nóg! To zbyt obszerny temat, aby o nim pisać, ale na to też znalazłem już rozwiązanie 😉

[AdSense-A]Postanowiłem, że blogi będą krótsze za to bardziej rzeczowe! Krótko mówiąc! Nie będzie Ci łatwo zrobić kolejnego basenowego kroku w przód jeśli praca nóg do grzbietu i kraula nie będzie zakodowana w twoim organizmie jak amen w pacierzu;) ( pozdrawiam przy okazji Księdza na rowerze, którego blog również polecam).

Przechodzimy do cudownego ćwiczenia 😉

Biorąc pod uwagę fakt, że jedna lekcja pływania kosztuje ok 30 zł. Usiądź sobie w pokoju na krześle i prostymi w kolanach nogami i palcami obciągniętymi jak u baletnicy pracuj naprzemiennie w górę i w dół.  Niczym nożyce u Ewy Ch. 😉 To ćwiczenie z pozoru banalne sprawia, że basenowa kariera przyspiesza pieruńsko. Powiesz pewnie: że w internetach to Phelps i pan Wojtek co pokazuje lekcje pływania na jutubie pracuje nogami ugiętymi. Prawda, żeby jednak dojść do pełnego ruchu nóg nazwijmy go falującym 😉 trzeba zacząć pracę od nóg prostych jak dwa patyki.

 

Pozdrawiam i miłego machania wam życzę!

oplywaniublog.pl

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *