Pływanie – zrób to sam- porady!

W tym wpisie nie będę opowiadał Ci bajek, że sam bez pomocy instruktora będziesz w stanie nauczyć się pływać, lekkim leszczem i z palcem w nosie! Mamy jednak wakacje i przerwę w zajęciach. Wielu kursantów pyta mnie „jak samemu mogę ćwiczyć, będąc na wczasach?”. Podam  wiec kilka wskazówek, które pomogą Ci w  samodzielnym rozwijaniu swoich pływackich umiejętności!

Zapraszam do czytania!

O właśnie, słowo klucz „wczasy”. Najpierw musisz zakończyć wszystkie wakacyjne remonty ;)a potem spokojnie udać się na zasłużony wypoczynek 😉 A teraz już poważnie…

Baseny a wraz z nimi szkółki pływania mają przerwę! Ty jednak chciałbyś kontynuować rozwijanie swoich pływackich umiejętności bądź samemu rozpocząć przygodę z basenem! Wakacje są do tego odpowiednim momentem! Wielu z was wyjeżdża na wczasy- hotel, plaża i… basen! Jesteś tam tydzień a może dwa. Możesz więc spokojnie codziennie lub nawet kilka razy dziennie korzystać ze strefy „wodnej” oferowanej przez hotel. I wiesz co? Rób to! Nie musisz pływać ( bo przecież jeszcze nie potrafisz 😉 masz jednak niebywałą okazję żeby z wodą się oswoić! Chodź na basen sam, z dzieciakami swoimi bądź znajomych. Wszystko po to byś sam – zupełnie za darmo – oswoił się ze środowiskiem wodnym. Czyli zrobił rzecz, która w warunkach „szkółkowych” zżera nam najwięcej baseno-godzin. Metodycy oceniają, że przy zajęciach 1 raz w tygodniu – oswojenie z wodą trwa aż 14 tygodni!!!!!!! Wyobrażasz sobie ? Nie musi tak być, ale jest to termin jak najbardziej realny! A Ty masz teraz basen pod nosem… dzień w dzień! Korzystaj z niego i kąp się tak długo, aż zestarzeją Ci się palce! Takie niewinne zabawy w wodzie sprawią, że na dużym luzie, w krótkim czasie oswoisz się ze środowiskiem wodnym  a bez tego nie postawisz kolejnego kroku w swojej pływackiej karierze!

Co musisz zrobić?

  1. Zabrać ze sobą strój, klapki, ręcznik i być może czepek! www.oplywaniublog.pl/?p=100 (tu znajdziesz info odnośnie tego co zabrać na basen)
  2. Nie pij! Po alkoholu człowiek pozbywa się zahamowań a to nie jest dobre! Przed wodą powinieneś czuć respekt!
  3. Przełam strach! Zacznij od płytkiej wody i zapoznaj się z nią!
  4. Nie śpiesz się i nie denerwuj! Masz przecież wakacje!
  5. Rób tyle ile uważasz za stosowne! Sam decyduj o tym na ile w wodzie się dzisiaj odważysz!
  6. Na basenie bądź często!
  7. Nie staraj się pływać – zacznij od poruszania się w wodzie, chodzenia, delikatnych podskoków itp.
  8. Zapytaj ratownika o sprzęt! Deski i makarony są dla Was!  Wal więc śmiało do rataownika i proś o potrzebne Ci przybory!
  9. Jeśli jesteś już zmęczony to odpuść! Łatwo wtedy o błąd!
  10. Czytaj mojego bloga! Przez całe wakacje znajdziesz tu porady i ćwiczenia, które ułatwią Ci rozwijanie swoich pływackich umiejętności!

 

Do roboty! Nowe posty na blogu co piątek! Wpadaj jednak na Instagram  www.instagram.com/oplywaniublog.pl/

bądź na fejsa    www.facebook.com/oplywaniublog/

Tam znajdziesz więcej porad, zdjęć i wskazówek!

Pozdrawiam

oPLYWANIUblog.pl

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *