Kibic na zawodach pływackich patrzył na…

oplywaniublogZdecydowana większość kibiców podczas zawodów pływackich emocjonuje się wynikiem sportowym, inni podglądają technikę pływacką a jeszcze inni podziwiają wysportowane i smukłe ciała zawodników… Nie uwierzycie jednak na co zwrócił uwagę ten kibic…

Obiecałem we wcześniejszych postach, że strona zostanie wzbogacona o „strefę wiedzy” oraz o rubrykę z ciekawostkami. Dziś pierwsza z ciekawostek i jak tylko mój mało technologiczny umysł znajdzie chwilę czasu to na blogu powstanie osobna z nimi zakładka. Na razie jednak wstawiam jako post:)

Jest sierpień 2016 rok, Brazylia, Olimpiada w Rio de Janeiro. Sportowcy pocąc się niemiłosiernie spełniają swoje marzenia o występie na Igrzyskach Olimpijskich, do których przygotowywali się przez całe życie. Kibice na całym świecie zasiadają przed telewizorami, aby dopingować swoich faworytów… Znaczy tak generalnie powinno być… okazuje się jednak, że nie wszyscy skupiają się tylko i wyłącznie na kibicowaniu. Są też bardziej spostrzegawczy widzowie. Po obejrzeniu transmisji telewizyjnej ze zmagań mężczyzn na olimpijskiej pływalni, do lekarskiej kadry Australijskich pływaków, pewien anonimowy kibic wysłał meila z informacją, że znamię, które wypatrzył na ciele reprezentanta ich kraju wygląda na nowotwór. Medycy, tego meila potraktowali bardzo poważnie i natychmiast skierowali  20 letniego Marka Hortona na szczegółowe badania. Te wykazały, że wypatrzone przez kibica znamię  okazało się być nowotworem złośliwym.  Czerniak został jednak zdiagnozowany we wczesnym stadium i jego szybkie usunięcie uratowało zdrowie i życie sportowca. Niezła historia co? Sam Horton z Rio wrócił ze złotym medalem na dystansie 400 m w stylu dowolnym no i chyba jeszcze z wygranym drugim życiem.  Taka informacja przywraca też wiarę w ludzi. Generalnie facet mógł olać temat, przecież to nikt z jego bliskich a wysłanie takiego meila też zabrało pewnie parę cennych minut, w których można by pić piwo i oglądać telewizje… no dobra popłynąłem. Chodzi mi jednak o to, że anonimowego kibica bardzo podziwiam i ciesze się, że są jeszcze na tym świecie dobrzy ludzie.

Pozdrawiam i Was i Pana Hortona i Anonimowego kibica również 🙂

oPLYWANIUblog.pl

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *