Figle w wodzie ;)

Drugą gałęzią naszej działalności są zajęcia Aqua Aerobiku czyli fitnessu w wodzie, które od wielu lat cieszą się ogromną popularnością wśród pań a ostatnio coraz częściej też panów…

Aqua aerobik

Aqua aerobik

W dzisiejszych czasach jesteśmy coraz bardziej świadomi wartości aktywności fizycznej i jej prozdrowotnego wpływu na nasze zdrowie! Przewagą aqua aerobiku nad ćwiczeniami na sali gimnastycznej jest fakt, że w wodzie ćwiczymy bez obciążenia dla stawów i kręgosłupa. Dla wielu osób ćwiczenia w wodzie to jedyna możliwość uprawiania jakiejkolwiek aktywności ruchowej. Warto więc przyjrzeć się bliżej tym figlom w wodzie.

Czym jest Aqua Aerobik?

To ćwiczenia ogólnorozwojowe w wodzie z wykorzystaniem odpowiedniego sprzętu do ćwiczeń a to wszystko przy dobrze dobranej muzyce. Temat sprzętu, ćwiczeń i muzyki poruszę w kolejnych postach!

Wiek? Bez znaczenia 🙂 Na moje lekcje przychodzą całe pokolenia , córki, mamy i babcie! Płeć ? czytaj wyżej 😉 Coraz więcej facetów ćwiczy między dziewczynami i mają to w nosie bo wiedzą, że lepiej się ruszać niż siedzieć w domu i zajadać stejki 🙂

Co mi to da?

@  Odchudzanie! Z wykrzyknikiem ponieważ dla osób o bardzo dużej otyłości ćwiczenia w wodzie to jedyna możliwość na pozbycie się zbędnych kilogramów nie niszcząc przy tym stawów i kręgosłupa. Celem ćwiczeń w wodzie jest doprowadzić organizm do optimum czyli wyciągnąć z niego tyle ile się da jednak bez możliwości zastosowania nadmiernego obciążenia.

@ Rehabilitacja a dokładniej jej uzupełnienie. Ogromna część moich klientów to osoby ( faceci też 😉 które dostały od lekarza „skierowanie” na ćwiczenia w wodzie.  Lekarze doskonale zdają sobie sprawę z dobroczynnego wpływu środowiska wodnego na organizm. Wielu z nich uczęszcza na moje zajęcia traktując je jako coś w rodzaju zdrowego rytuału. Coś w stylu prewencji.  Aqua aerobik wzmacnia mięśnie, uelastycznia stawy ( zwiększa ich ruchomość) a kręgosłup w wodzie odpoczywa i wraca do swoich fizjologicznych krzywizn. Bardzo często osobą, które ćwiczą regularnie w wodzie udaje się znacząco odwlec w czasie czekające ich operacje bądź w niektórych przypadkach nawet okazały się być one zbędne! Jest to jednak długotrwała, systematyczna i ciężka praca, ale … da się!

@ Bóle kręgosłupa! Szczególnie osoby z siedzącym trybem życia skarżą się na bóle kręgosłupa.  I nie mówimy tu o seniorach a o osobach przed 30 rokiem życia, które pracują w biurach, samochodach, zawodowych kierowcach itp.   Aqua aerobik pozwala walczyć ze wszelkiego rodzaju zwyrodnieniami kręgosłupa, nienaturalnymi ( niefizjologicznymi ) lordozami, kifozami i skoliozą.

@ Rzeźbimy sylwetkę! I tu warto od razu zaznaczyć, że ćwiczenia w wodzie są przeznaczone dla osób „kumatych” Przez 9 lat mojej aqua aerobikowej działalności widziałem już niejedną „fitnesową” przemianę. Trzeba zdawać sobie jednak sprawę, że woda cały czas obmywa ciało! Nie jesteś więc spocona/y i nie możesz wstawić zdjęcia na inścika i pokazać jak to bardzo się dzisiaj napracowałeś! Efekty są jednak ogromne a cały zachodni świat, aqua aerobik traktuje prawie jako religię- wystarczy rzucić okiem na youtube. Co ważne osiągamy efekty, ale z wody nie wychodzimy – jak ja to nazywam „zdeptani”.

@ Relaks – odprężenie i pogaduchy! Ludzie przychodzą na basen z różnych względów. Jedni chcą schudnąć inni bo ich boli a jeszcze inni chcą przyjść żeby wyrwać się chociaż na chwilę od domowych obowiązków, zrelaksować się, potańczyć w wodzie i pogadać z psiapsiułami 😉 No i super!

Oczywiście to co Wam dzisiaj przygotowałem to tylko skrót wiedzy o aqua aerobiku. Więcej informacji dostaniecie ode mnie w kolejnych postach! Zapraszam więc do czytania 🙂

 

oPLYWANIUblog

 

 

 

 

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *