Jak długo to potrwa?

 

jak długo to potrwa?

Kiedy ludzie pytają mnie… 😉 „jak długo to potrwa?” To wypadałoby podać numer do wróża Macieja! Dlatego, że żaden rozsądny i znający się na swojej pracy instruktor nie jest w stanie odpowiedzieć Wam na pytanie: „jak długo potrwa nauka pływania”.

Każdy uczy się w swoim tempie. Jednym pływanie przychodzi łatwiej innym trudniej. Żebyście zrozumieli jak trudny jest proces nauczania pływania podpowiem Wam, że fachowa literatura podaje 14 tygodni ( przy założeniu -1 lekcja w tygodniu) jako okres tylko i wyłącznie oswojenia się z wodą. Później kursant powinien rozpocząć okres „ruchów lokomocyjnych” czyli nauczyć się odpowiedniej pracy nóg, która pozwoli mu pływać na grzbiecie.

Mi jako instruktorowi zależy na tym, aby kursantów nauczyć pływać tak szybko jak to tylko możliwe. Wychodzę z założenia, że po nich przyjdą następni z polecenia, którzy będą wiedzieli, że robimy co możemy żeby wyposażyć ich w umiejętności pływackie tak szybko jak to tylko możliwe. Bądźmy jednak realistami proces zdobywania umiejętności pływackich musi trwać… Jedni – ci zdolniejsi uczą się pływać trzema stylami w rok czasu, inni z kolei po roku potrafią pływać pełnym stylem grzbietowym a jeszcze inni popłyną na plecach z pomocą deski czy makaronu. I o ile w przypadku dorosłych jesteśmy w stanie jednego wieczora przy „kawie” nauczyć np. techniki ruchów rąk do kraula o tyle wykonanie tych ruchów w wodzie – dołączenie do tego oddychania oraz pracy nóg wymaga już opływania czyli po prostu treningu!

Podsumowując jeśli ktoś poda Ci dokładny termin w jakim nauczy Cię pływać to po prostu kłamię a jeżeli robi to jeszcze przez telefon to trzeba uznać go za szarlatana!

 

ze sportowym pozdrowieniem

oplywaniublog.pl

 

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *