Kiedy rozpocząć naukę? Wiek oraz termin.

To pytanie najczęściej przewija się w rozmowach z naszymi przyszłymi klientami.  Nie chodzi mi tylko o dzieci, ale również o dorosłych chcących nauczyć się pływać!

Krótko o dorosłych bo to temat na osobny wpis. Każdy wiek jest dobry, aby zapisać się na lekcje pływania czy masz 20 czy 60 lat. koniec!

Teraz sedno sprawy! Nauka pływania dla dzieci. Są oczywiście zajęci przeznaczone dla dzieci od 3 miesiąca życia. Do tego niezbędny jest jednak odpowiedni basen tj. temperatura wody na poziomie 31/32*C oraz jej czystość. Nie oszukujmy się, ci którzy korzystają z dobroczynnego wpływu wody na organizm doskonale wiedzą, że z czystością basenów jest różnie jedne są lepsze inne gorsze.

W naszej szkole oraz większości szkółek pływackich, z którymi jesteśmy zaprzyjaźnieni, naukę pływania rozpoczyna się z dziećmi od 4 roku życia. Dziecko w tym wieku jest w stanie już wytrzymać ok 45 minut w wodzie oraz słuchać i stosować się do poleceń instruktora.  Pisząc „wytrzymać” mam na myśli zarówno skupienie uwagi, temperaturę wody (27*C) oraz co najważniejsze rozłąkę z rodzicami. Bo ta chyba jest najtrudniejsza. Zdarzają się też kursanci, którzy mają latka trzy z lekkim hakiem 🙂 są to jednak wyjątki i tutaj przed zapisaniem malucha na zajęcia wypadałoby zapytać instruktora czy można skorzystać z jednej lekcję, aby zobaczyć czy nasz malec w ogóle jest w stanie uczestniczyć w zajęciach!

Lekcje bowiem wyglądają tak, że rodzice oddają pod naszą opiekę swoje pociechy i sami idą odpocząć na widownie- są też tacy, którzy w tym czasie pływają na torach obok- do wyboru do koloru.

Rodzicu nie bój się o swoje dziecko! Nie wrzucimy go od razu na głęboką wodę! Zadaniem instruktora w pierwszym etapie nauczania jest przygotowanie dziecka do pływania tj. oswojenie z wodą, nauka oddychania, wstrzymywania powietrza, poruszania się w wodzie, odpowiednia praca nóg ” na sucho” itp.

Zapewne myślicie sobie ” no tak, ale czy mogę zapisać Stasia na pływanie już dzisiaj czy muszę czekać do końca semestru”? To już zależy od szkółki, do której posyłasz swoje dziecko. U nas z racji tego, że grup zróżnicowanych pod względem wieku oraz umiejętności mamy mnóstwo możesz zapisać dziecko w dowolnym czasie.  W niektórych szkółkach zapisy odbywają się co semestr. O szczegóły pytaj swojego instruktora!

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *